در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
هدف ، تبلیغات یا ایجاد ارتباط محض نیست. تبلیغ باید در ذهن مشتری برای شما جایگاه سازی کند - - - تلفن پشتیبانی 24 ساعته : 5452 352 0935 - - - سامانه پیام کوتاه : 5000203020001

گوگل تبلیغ | نفر اول در جستجوی گوگل باشید...

تیرآهن وآهن الات

تیرآهن وآهن الات

آگهی رایگان
  • خدمات | صنعت صنعتی | ماشین آلات
  •  phone
  • email
  • تاریخ ثبت آگهی : ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
  • آخرین بروز رسانی : ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
  •    تهران تهران
  • 35 بازدید
  • قیمت : توافقی
  • بازار آهن،غرب تهران ،مجتمع تجاری بهاران2،بلوک40،پلاک316
شرکت کالا پارت رستاک وارد کننده و تامین کننده انواع تیرآهن

تیرآهن و انواع آن

تیرآهن از مهمترین نوع پروفیل های ساختمان به کار می رود به همین خاطرمی باشد که خرید تیر آهن نیز مهم تلقی می گردد. تیر آهن به دو صورت معمولی می باشد که با علامت اختصاری I ویا NP نوشته شده و تیر آهن بال پهن نیز با علامت H و یا IPB نوشته می شود که ارتفاع و بال آن برابراست. تیر آهن نوع اول معمولی بوده ارتفاعی معادل ۸۰ تا ۶۰۰ میلی متر دارد که البته این نوع تیر آهن بیشتر عرضه می گردد ومورد استفاده ی عموم قرار می گیرد. موارد استفاده ی این نوع تیر آهن در ستون ها، خرپا ها، نعل درگاه ها، بیم ها، پوشش سقف ها و پل های لانه زنبوری می باشد. خرید تیر آهن مهم است چرا که تیرآهن از مهم ‌ترین پروفیل های ساختمانی می باشد که غالبا در پروژه‌های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد در هنگام خرید تیر آهن دقت نمایید که تیر آهن به سه صورت تیر آهن IPE (استاندارد اروپا و ایران)، تیر آهن INP (استاندارد چین و روسیه) و همچنین تیرآهن IPB (بال پهن) یافت می‌گردد. تیر آهن IPE و INP ارتفاعی معادل ۸۰–۶۰۰ میلی متر و تیرآهن IPB ارتفاعی برابر با ۱۰۰–۱۰۰۰ میلی متر دارد. تیر آهن معمولی و البته استاندارد I شکل در ایران موجود است. این تیر آهن بر طبق استانداردهای اروپا تولید شده و ضخامت بال آن ثابت است.

تیرآهن INP

تیرآهن I مطابق استاندارهای روسیه و چین فراهم می گردد و ضخامت بال این تیر آهن با فاصله گرفتن از جان تیرآهن کمتر می گردد.

تیرآهن IPB

تیرآهن H شکل یا تیر آهن‌های عریض تر به گونه ای می باشند که در آنها طول بال‌ها نسبت به تیر آهن‌های IPE بیشتر شده می باشد.
نکته: علامت L نشان دهنده سبک بودن تیر آهن و علامت V نشان دهنده سنگین بودن تیرآهن است. به عنوان مثال IPBV نشان دهنده ی تیرآهن های عریض وتیر آهن سنگین و IPBL نشان دهنده ی تیر آهن های عریض سبک می‌باشد.

تیرآهن یکی از مهمترین ویژگی ها و اجزای یک ساختمان می باشدو همانطور که قبلا هم گفته شده، تیر آهن ها داری سه نوع استاندارد جهانی هستند. این استاندارد ها در هنگام خرید تیرآهن باید به سمع خریدار برسد.

تیر آهن IPE : این تیر آهن ها در ایران و کشور های اروپایی تولید می گردد و شکل تیر آهن I مانند می باشد معمولا ضخامت بال های تیر آهن هم تغییر پذیر نیست.
تیر آهن INP: اغلب این تیر آهن ها در بازار های چین و روسیه تهیه و عرضه می گردد. این تیر آهن ها I مانند می باشندو هرچه ضخامت بال های این تیرآهن ها نسبت به جان تیر آهن کمتر باشد، ضخامت بال های تیر آهن نیز کمتر میگردد.
تیر آهن IPB: تیر آهن عریض یا بال پهن H شکل می باشد که طول بال ها نسبت به تیر آهن IPE بزرگ تر می باشد.
هنگامی که کلمه ی لاتین V در کنار نام تیر آهن قرارمی گیرد به معنای آن می باشد که تیر آهن سنگین وزن است IPBv و هرگاه که حرف L در کنار نام تیر آهن قرار می گیرد به این معناست که تیر آهن سبک وزن است.

همچنین در کارخانه های ساخت تیرآهن از دو نوع استاندارد پیروی می‌ گردد:

۱ – استاندارد IPE

در خرید تیرآهن، محصولات کشورهای اروپایی و ایران بیشتر از این مدل تیر آهن هستند. بارزترین ویژگی این نوع تیر آهن این است که اگر از هر دو سر تیرآهن به تیر آهن نگاه نمایید، ضخامت بال‌های ابتدا و انتهای تیر آهن کاملاً یکنواخت و یکسان است. عمدتا نقشه ی ساختمان هایی که توسط مهندسان کشورمان تهیه می‌ گردد بر اساس این نوع استاندارد تیرآهن بوده و این نوع تیرآهن در میان مشتریان از محبوبیت بیشتری برخوردار می باشد..

۲ – استاندارد INP

تیرآهن هایی که طبق این استاندارد تهیه و تولید می‌گردند بیشتر در کشور چین و روسیه هستند. از ویژگی های بارز این تیر آهن؛ نازکی بال‌ها در ابتدای تیر آهن و ضخیم شدن به مرور تیر آهن در انتها است، به طوری که اگر از سر تیر آهن با دقت به آن نگاه کنید، شیب ملایمی را در ضخامت بال‌ها مشاهده خواهیدنمود.

تیرآهن‌ های وارداتی موجود در بازار ایران در شرایط کنونی از هر دو نوع استاندارد در بازار ایران برخوردار است. تیر آهن‌های IPE وارداتی اکثرا مربوط به کشورهای لهستان، اسپانیا، آلمان و نیز کشور کره هستند . البته تیر آهن IPE کشور چین و روسیه هم در بازار ایران موجود می باشد، ولی چون که این دو کشور با استفاده از هر دو نوع استاندارد تیر آهن تولید کرده اند، بنابراین مصرف کنندگان گاهی اوقات در تشخیص IPE یا INP بودن محصول تیرآهن این دو کشور دچار مشکل می گردد و بسیار پیش آمده است که پس از خرید و تخلیه ی تیر آهن ها در محل ساخت و ساز و یا بدتر از آن، پس از این که ساختمان نیمه ساخته شد، متوجه می شوند که تیر آهن‌ های مصرفی آن‌ها از نوع INP بوده است، حال آنکه نقشه ی ساختمانی آن‌ها بر اساس IPE بوده و دچار ضرر و زیان بسیاری می‌ گردند. البته اگر نقشه ی ساختمان در ابتدا بر اساس INP باشد عکس این قضیه نیز صادق می باشد.

با کمال میل از سوالات شما استقبال می کنیم وبه دنبال روابط تجاری وحرفه ای وبلندمدت با شما هستیم وجهت اطلاع از آخرین قیمت تیرآهن با شماره تماس۰۲۱۶۶۳۱۰۸۶۰ویابا آدرس ایمیلinfo@kalapart-co.comبا ما در ارتباط باشید.

هیچ دیدگاهی برای این آگهی ثبت نشده است

اولین دیدگاه را شما برای این آگهی ثبت کنید

جهت ارسال دیدگاه باید وارد حساب کاربری خود شوید

  ثبت آگهی رایگان